02.12.2015 19:28:19

Програма «Миротворення: роль жінок»: українки вивчали досвід колег з Молдови

1-2 грудня 2015 року за Програмою «Миротворення в Україні: роль жінок» відбувся міжнародний захід у м.Кишинів. Мироносиці з усіх областей України з’їхалися до столиці Республіки Молдови з метою вивчити досвід сусідньої країни у вирішенні конфлікту у Придністров’ї, а також обмінятися думками, ідеями та проектами з молдавськими колегами щодо  можливостей жінок та її ролі у питаннях безпеки та захисту.

Співорганізатором з молдавської сторони виступила Асоціація ділових жінок Молдови (AFAM). На відкритті учасниць міжнародного миротворчого заходу привітали радник Посольства України в Молдові Генадій Алтухов, голова Спілки жінок України Леокадія Герасименко, голова АФАМ
Ольга Мельничук. На заході також була присутня місія ОБСЄ в Молдові та міжнародна Агенція USAid, яка тісно співпрацює з жіночими громадськими організаціями Молдови та впроваджує спільні проекти, спрямовані на налагодження контактів та діалогу в суспільстві.

Перед жіноцтвом також виступила депутат парламенту Республіки Молдова, екс-міністр соціальної політики Валентина Буліга. Вона поділилася досвідом впровадження миротворчих ініціатив урядом Молдови та роді жінок-політиків у мирному врегулюванні конфлікту у Придністров’ї.

Дуже корисною була інформація щодо примирення сторін конфлікту, надана доцентом Академії безпеки «Alexandru cel Bun» Наталією Албу. За її словами особливо важливим у мирному врегулюванні конфлікту є співпраця та постійний культурний та духовних контакт з населенням, що перебуває у зоні конфлікту, а також навела приклади конкретних заходів з інтегрування населення з Придністров’я у життя країни.

Захід завершився підписанням угоди про співробітництво Спілки жінок України та Асоціації ділових жінок Молдови.Спілка жінок України