10.09.2015 14:52:00

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» - приймає Кіровоград

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» продовжує свою роботу, й цього разу місцем подій став розташований у самому серці країни Кіровоград. В промисловому та культурному центрі України зібралися понад 100 жінок самих різноманітних напрямків діяльності – педагоги та науковці, журналісти, студенти, фінансисти, банківські робітники, волонтери, представники міської влади. На семінари, присвячені підвищенню участі жінок та зміцненню їх ролі в царині миротворення та забезпечення безпеки в Україні, з’їхалися жінки з Кіровоградщини, Львівської, Луцької, Івано-Франківської, Черкаської, Вінницької та Київської областей.

Надія, м. Кіровоград

- Коли я говорю про миротворення та роль жінок у миротворчих процесах, то я розумію це як подолання певної агресії, що спостерігається у нас в суспільстві, а також подолання певної моральної самотності, яку сьогодні ми спостерігаємо і серед молоді, і серед дорослих людей. Жінка здатна знайти ті цінностей, ті шляхів, які можуть об’єднувати людей та сприяти становленню та збереженню миру.

Атмосферу для розкриття найкращих почуттів, прагнення до миру та злагоди з самого старту програми у регіоні створили діти. Одягнений у національні українські костюми, духовий оркестр Кіровоградського обласного дитячого юнацького центру виконував твори українських композиторів, а зовсім маленькі вихованці центру дарували учасницям та гостям заходу обереги – янголят з побажанням миру для усієї України. Другого дня учасниць вітали юні бандуристки з Кіровоградської міської музичної школи №1.

Ольга, доцент, м. Львів

- Я вважаю, що жінкам все ж потрібно більше йти до влади, щоб показати інший варіант управління. Той тип управління, який є соціально орієнтованим. Адже жінка більше орієнтована на соціальні питання,на вирішення конфліктів, а не на їх створення. конфлікти – це взагалі не про жінку, переважна більшість жінок навпаки намагаються їх уникати, згладжувати гострі вугли. Миротворення у виконанні жінки - це місія зі створення комфорної зони життя для всіх нас.

Презентацію Програми в регіоні відкрила та провела голова Кіровоградської обласної організації Спілки жінок України Тетяна Дмитренко. Також з вітальним словом до учасниць звернулися представники місцевої влади – заступники голови Кіровоградської ОДА С.П.Коваленко та В.В.Атаманчук, заступник міського голови С.О.Колодяжний. Кожний з представлених у заході регіон зі свого боку також висловив найкращі побажання своїм колегам та готовність до плідної співпраці.

Оксана, м. Івано-Франківськ

- На цих семінарах дуже помітним є процес об’єднання жінок заради досягнення спільної мети - рівноваги та миру у суспільстві. Дуже помітним є процес згладжування гострих вуглів, проявлення більшої толерантності та розуміння, й головне - відчуття, що тебе теж почули і що по відношенню до тебе теж толерантні, незважаючи на інші погляди. І дуже відчувалося те, як у процесі діалогу підвищувався рівень поваги один до одного серед учасниць семінару. У якийсь момент стало просто очевидним, що з однієї сторони нам життєво необхідно об’єднатися в одну хвилю і ми здатні це зробити незважаючи на те, що ми дуже різні, а з іншої сторони – розносити ці почуття єднання та здатність розуміти один одного якомога ширше, у самі різні куточки нашої країни.

Під час роботи в секціях жінки обмінювалися досвідом у царині миротворення, розповідали життєві історії, обмінювалися контактами для подальшої роботи. Учасниці намагалися почути якомога більше думок, ідей, дізнатися про погляди співвітчизниць з інших регіонів країни. Завершилася подія цього разу відкритим спілкуванням, що дало змогу учасницям максимально використати можливості, надані платформою Програми.

Спілка жінок України

Також читайте та дивиться про новину на ресурсах:

Сторінка Спілки жінок України на Facebook: http://www.facebook.com/womens.union.ukraine

Канал «Кіровоград» на YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=DPFUMPb3PYQ

Сайт Кіровоградської ОДА: http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=News1/Ua/2015/09091502.html

Інформаційний портал «Перша електронна газета»: http://persha.kr.ua/?zhinki-mirotvorci-zixalisya-na-forum-u-kirovograd-foto/

Новини. Актуальні події дня (4:25-6:20): http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=987749

Канал «Кіровоград». Новини «День за днем»: http://kodtrk.tv/category/записи-ефіру/день-за-днем/

Газета Кіровоградської обласної ради та обласної державної адміністрації «Народне слово» від 10.09.2015р. Стаття «Жінки України об’єднуються» завантажити документ

Cайт Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: http://www.kspu.kr.ua/ua/

Сайт Правдоруб - Кіровоградщина: региональные новости: http://www.pravdorub.kr.ua/news/kirovohrad/u-kirovogradi-prezentuvali-zhinoche-oblichchya-miru.html