24.09.2015 15:07:26

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» - приймає Святогірськ, Донецька область

24-25 вересня 2015 року відбувся захід за Програмою «Миротворення в Україні: роль жінок» в м.Святогірськ Донецької області. Найпівнічніше місто Донеччини зібрало понад 100 жінок, у тому числі з Чернігівської, Полтавської, Луцької та Рівненської областей.

Наталья, м. Рівне

Я є підприємцем, але ще й волонтер. Цей семінар дуже важливий для жінок, оскільки я вважаю, що зараз жінці потрібно активно включатися у процес миротворення. Дуже потрібно, щоб у всіх процесах на першу чергу виходив людський фактор, сім’я, особистість. Хотілося б побажати жінкам, щоб вони могли мудро, об’єктивно впливати на процеси вирішення конфліктів та впевнено усвідомлювали свою важливу роль у миротворенні.

Учасниці обговорювали роль жінок у миротворчому процесі та примиренні і українському суспільстві, можливості подальшого співробітництва між представниками влади та громадськими організаціями у процесі консолідації українського суспільства.

Марина, г. Славянск, Донецкая обл.

Я считаю, что у женщины очень большая роль в разрешении этого конфликта и восстановлении мира. Женщина изначально – это хранительница очага. Если женщины всей страны объединяются – то они хранительницы мира во всей Украине. А объединяясь странами мы способны сохранить мир во всем мире.

Для гостей Донецького регіону була проведена екскурсія по містам бойових дій у м. Слов’янськ, який має стратегічне значення, оскільки розташований на межі трьох областей – Донецької, Луганської та Харківської.

Светлана, г. Полтава

Эта Программа очень ценна именно в том формате, в котором она проводится – в форме диалога. У меня было мало случаев непосредственного общения именно с женщинами, пострадавшими от конфликта. И с одной стороны я очень сочувствую этим женщинам и хочу помочь, а с другой стороны я ощущаю нехватку понимания как я могу помочь. Эти семинары позволяют узнать о бесценном опыте других женщин, что, конечно же придает и уверенности в себе и расширяет наши возможности. Хотелось бы больше диалога, открытых границ для перемещений, внимательного отношения к информации. Я, например, много информации черпаю из видео очевидцев на Youtube. Да, там присутствуют нецензурные выражения, но они больше отражают реальность, чем предлагаемые смонтированные сюжеты в СМИ.

Також учасниці семінару побували з ознайомчою екскурсією у м. Краматорськ, а жіночий актив провів зустріч з головою Донецької ОГА Павлом Жебрівським.

«Я був би дуже радий, якби ви розробили проект, за яким взяли до уваги певний район чи місто Донецької області та допомагали людям на місцях. Тому що, коли охоплюєш усе одразу, можна щось пропустити. Безумовно, нам потрібна допомога волонтерських і громадських організацій. Зараз ми маємо відносне затишшя на передовій, сам час розвивати і відновлювати нормальне життя на Донбасі», - зазначив Павло Жебрівський.
Також голова Донецької ОДА привітав учасниць семінару квітами та висловив подяку за активну громадянську позицію.

А за два дні миротворча програма проведе заходи для жінок на півдні Донеччини – у м. Маріуполь.

Всеукраїнська Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» започаткована Спілкою жінок України та провадиться за підтримки уряду Великої Британії. За структурою Програма складається з циклу семінарів, що проходять з серпня 2015-го в усіх регіонах країни та завершиться у березні 2016-го. Заходи вже відбулися у Києві, Чернігові, Кіровограді, Святогірські (Донецька область).

Спілка жінок України

Також дивіться про новину:

Офіційний сайт управління у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації: http://donmolod.gov.ua/component/content/article/1-2010-04-11-22-17-49/3370-24-q-q.html

Офіційний сайт управління у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації: http://donmolod.gov.ua/component/content/article/1-2010-04-11-22-17-49/3382-2015-09-24-14-52-18.html

Сайт Донецького обласного контактного центру: http://hotline.dn.gov.ua/na-donetchine-zhenshchiny-dayut-nachalo-programme-po-mirotvorchestvu

Сайт города Красноармейска и Димитрова: http://www.06239.com.ua/article/976294

Інтернет-газета «Восточный фарватер»: http://farwater.net/novosti/v-svyatogorske-otkrylis-seminary-mirotvorchestvo-v-ukraine-rol-zhenshhin/

Інформаційний портал Слов’янська: http://www.slav-online.com/news/1996