06.10.2015 18:37:03

Спілка жінок України взяла участь у Консультативній зустрічі партнерів ООН

6 жовтня 2015 року у м.Київ відбулася Консультативна зустріч «Гендерний вимір в гуманітарній діяльності: потреби та планування гуманітарної діяльності на 2016 рік» за участі представників неурядових організацій та органів влади. Захід був організований «ООН Жінки» в Україні та міжвідомчим радником з гендерних питань та гуманітарної діяльності («GenCap») у відповідь на погіршення гуманітарної ситуації, що посилюється внаслідок поточного конфлікту у східних районах Донецької та Луганської областей України. Спілку жінок України на цьому «мозковому штурмі» щодо потреб жінок/чоловіків та дітей представляла голова організації Леокадія ГЕРАСИМЕНКО.

На тематичних групових дискусіях було обговорено ключові гендерні проблеми і потреби, вплив конфлікту на різні групи населення, досвід цих груп населення, ідентифікацію та потреби найуразливіших груп, а також розроблені стратегії та рекомендації.

Як було зазначено на заході, гуманітарна ситуація погіршується на тлі зростаючої незахищеності, насильства та напруженості, що посилюються через триваючий конфлікт на сході країни. Серед внутрішньо переміщених осіб переважають жінки (63%) та особи старше 60 років. Станом на кінець серпня 2015 року за офіційними даними Міністерства соціальної політики в країні налічується 1 449 245 зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Учасники зустрічі відмітили, що жінки не лише переважають за чисельністю чоловіків – внутрішньо переміщених осіб, але й більш гостро відчувають вплив конфлікту. Вони також страждають від наслідків заходів жорсткої економії, прийнятих у березні 2014 року, що поглиблюють гендерну нерівність та збільшують рівень їхньої уразливості до труднощів, бідності та незахищеності.

Крім того говорили про вплив конфлікту на дітей – ВПО. «Діти, яких торкнувся конфлікт, дуже страждають. Про ці проблеми ми говоримо з учасницями всеукраїнської програми «Миротворення в Україні: роль жінок». І в Чернігівські області, й в Кіровоградській, і в Донецькій області, де пройшли вже заходи за цією миротворчою програмою, жінки зазначали, що діти з сімей, що були переселені з зони конфлікту, переживають проблеми своїх батьків і це впливає на поведінку та самопочуття.» - відмічає Леокадія ГЕРАСИМЕНКО.

Спілка жінок України