29.10.2015 15:07:23

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» - приймає Івано-Франківськ

28-29 жовтня пройшли семінари за Програмою «Миротворення в Україні: роль жінок» у м.Івано-Франківськ. Прикарпаття приймало колежанок в царині миротворення з Чернігівської, Дніпропетровської, Запорізької та Луганської областей. Соорганізаторами заходу стали МГО "Івано-Франківське земляцтво" та жіночій актив області. На відкритті заходу та проведенні презентації Програми «Миротворення в Україні: роль жінок» на Прикарпатті провела співорганізатор заходу, заступник голови івано-франківського земляцтва у м.Києві Лариса ГРИДЖУК. Також неоцінену допомогу в організації та проведенні на високому рівні надали громадські діячі Лідія АНУШКЕВИЧУС та Зінаїда ФЕДОРУК.

Мироносиці обговорювали можливості жінок у царині миротворення, конкретні проекти та намагалися просто почути та зрозуміти різні погляди на причини конфлікту та способи його розв’язання. Також велика увагу жіноцтво приділяло обміну досвідом щодо примирення у країні крізь призму родини, а також щодо адаптації переселенців до нових умов життя.

"Сьогодні тема миротворення дуже важлива, тому що ми повинні зберегти той хиткий мир, який встановився в країні. Те громадянське суспільство, яке сформувалося на Івано-Франківщині, є достатньо активним, і я щаслива від того, що мені вдалося об’єднати цих людей, і вони сьогодні всі будуть тут. Ми хочемо, щоб всі жінки України почули одна одну, тому що нас хочуть штучно роз’єднати, хоча цінності у нас абсолютно однакові. Тому програма націлена на діалог, який здатен об’єднати", – зазначила співорганізатор заходу Лідія Анушкевичус, голова БО «ОБЕРІГ» та координатор волонтерського руху «Свій за Свого».

Протягом роботи на семінарах обговорювалися конкретні проекти локальних та регіональних громад, які можна було б розширити до державного та національного рівня.

Значний акцент учасниці робили на вплив дітей на миротворчі процеси. Найважливішим для об’єднання громадян з усіх регіонів жінки вбачають патріотичне виховання. Крім того, за словами однієї учасниці з Івано-Франківщини, «сьогодні великий вплив на батьків задають діти. Діти пом’якшують серця та стають з’єднуючим місточком між носіями різних поглядів.»

Також жінки відмічали доволі обмежені можливості взаємодії зі співвітчизниками з окупованих територій та необхідність створення та забезпечення державою безперешкодного та безпечного доступу до населення на постраждалих від конфлікту територіях.

Співогранізатор Зінаїда Федорук, директор благодійного фонду «Франківський опір» зауважила: «На цьому заході я позиціоную себе як волонтер і просто, як жінка. Тут ми, жінки, маємо змогу обмінятись думками на тему миротворення, напрацювати свої пропозиції, спробувати зоорганізувати свої зусилля в одному напрямку для того, щоб запанував мир. Нам нема чого ділити, тому треба думати як нам разом діяти.»

Значну активність на семінарах виявили учасниці з Коломийщини. Голова Координаційної волонтерської ради Коломиї Оксана ВАНДИЧ вважає, що «такі зустрічі, що сприяють спілкуванню, обміну думками між представниками з різних регіонів, з різними світоглядними та політичними переконаннями необхідні для єднання нашої країни. І такий потужний рух, який представляє собою Спілка жінок України є дуже перспективним для реалізації таких ідей. Тож ми, жіночий актив Прикарпаття, маємо намір долучитися до цієї організації.»

Голова СЖУ та головний модератор заходу Леокадія Герасименко висловила жінкам Івано-Франківщини вдячність за їхнє прагнення долучитись до «Спілки жінок України» і спільними зусиллями творити мир в державі. «Всі ми читали кодекс поваги, і всі пункти цього кодексу зводяться до одного: мир в Україні – наша спільна мета. Я вдячна всім за толерантність, за повагу, за розуміння та за щирі емоції. Хоча «Спілки жінок України» на Прикарпатті не існує, але ми відчули потужну силу спілки жінок в Івано-Франківську», - зазначила Герасименко.

Всеукраїнська Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» започаткована Спілкою жінок України та провадиться за підтримки уряду Великої Британії. За структурою Програма складається з циклу семінарів, що проходять з серпня 2015-го в усіх регіонах країни та завершиться у березні 2016-го. Заходи вже відбулися у Києві, Чернігові, Кіровограді, Святогірську (Донецька область), Маріуполі (Донецька область), Вінниці.

Спілка жінок України

Також дивіться про новину:

Агенція новин Фirtka.if.ua: http://firtka.if.ua/?action=show&id=90594

Бліц-інфо (м.Івано-Франківськ): http://www.blitz.if.ua/news/u-frankivsku-obgovoryly-rol-zhinok-u-vstanovlenni-myru-v-ukraini.html

Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина»: https://www.youtube.com/watch?v=N-JFJ01XUBE

ОТБ Галичина: http://galtv.if.ua/news/view/2015/10/29/7049/

Телерадіокомпанія «РАІ» (Івано-Франківськ): https://www.youtube.com/watch?v=W1hniSqb338

Офіційний медіаресурс Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви: http://ugcc.if.ua/novyny/174-mytropolyt-volodymyr-pryvitav-uchasnykiv-prohramy-myrotvorennia-v-ukraini-rol-zhinok.html

ТБ "Карпати (м.Івано-Франківськ): https://www.youtube.com/watch?v=WYEZx9eTWmY

Сайт Обласної Державної Телерадіокомпанії м.Івано-Франківська: http://odtrk.if.ua/2015/10/28/на-прикарпатті-презентують-програму-ldq/, http://odtrk.if.ua/2015/10/29/на-прикарпатті-завершились-дводенні/

Міжнародна громадська організація "Івано-Франківське земляцтво": http://zemlyakyif.org/index.php?option=com_content&view=article&id=277:2015-09-16-14-17-42&catid=37:newszemlyaky&Itemid=103