16.12.2015 17:02:33

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» - приймає Запоріжжя

15 грудня 2015 р. Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» розпочала роботу в Запоріжжі. Козацький край став майданчиком для налагодження діалогу жінок-активісток з Волинської, Вінницької, Черкаської, Одеської, Харківської та Запорізької областей. Відкриття міжнародного заходу відбулося під головуванням в.о.голови Запорізької обласної ради жінок, начальника Служби у справі дітей Запорізької облдержадміністрації Антоніни МАТВЕЄВОЙ. «Жінка не може стояти осторонь проблеми, що виникла у нашому суспільстві. Зараз потрібно єднання жіноцтва усіх регіонів для налагодження зв’язків, втілення спільних проектів та впровадження міжрегіональних та всеукраїнських ініціатив задля примирення та підтримки миру у нашій країні,» - зазначила у своєму виступі Антоніна МАТВЕЄВА.

Учасниць Програми привітали голова СЖУ Леокадія ГЕРАСИМЕНКО, заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард ГУГНІН, депутат Запорізької облради Наталія АВРАМЕНКО, радник Міністра соцполітики з питань ВПО Галина КОРНІЄНКО.

Як зазначив у своєму виступі Едуард ГУГНІН, «у Запорізькій області жінки переважають у структурі населення – 63%. Але їх представництво у радах, як показали останні вибори до органів місцевого самоврядування, непропорційно мале. Мабуть, у цьому криється причина наших гуманітарних проблем. Це повинно змінитися. Впевнений, що чим швидше й ефективніше ми будемо йти до Європи, тим більшою буде доля жінок в управлінні. У громадському житті, волонтерському русі жінки вже продемонстрували свою надзвичайну ефективність.»

Жінки провели робочі сесії з напрацювання спільних проектів з миробудування, підвищення та зміцнення ролі жінок у царині миротворення в Україні, досліджували можливості та перепони в процесі консолідації українського суспільства. Учасниці відмічали бажання співвітчизниць налагодити мирний діалог, готовність прикладати максимум зусиль та знань задля миротворення у суспільстві.

Президія Спілки жінок України щиро дякує в.о.голови Запорізької обласної ради жінок Антоніні МАТВЕЄВІЙ за організацію заходів Програми "Миротворення в Україні: роль жінок" у м.Запоріжжі.

Всеукраїнська Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» започаткована Спілкою жінок України та провадиться за підтримки уряду Великої Британії. За структурою Програма складається з циклу семінарів, що проходять з серпня 2015-го в усіх регіонах країни та завершиться у березні 2016-го. Заходи вже відбулися у Києві, Чернігові, Кіровограді, Святогірську (Донецька область), Маріуполі (Донецька область), Вінниці, Івано-Франківську, Харкові, Луцьку, Рівному, Одесі. Крім того СЖУ спільно з Асоціацією ділових жінок Молдови (АФАМ) провели у м.Кишинів, Молдова семінар «Мироворення: роль жінок» для вивчення досвіду Молдови у вирішенні конфлікту в Придністров’ї.

Спілка жінок України

Також дивіться про новину:

Сайт Запорізької облдержадміністрації: http://www.zoda.gov.ua/news/29682/zbilshennya-predstavnitstva-zhinok-v-upravlinni--chinnik-podolannya-gumanitarnih-problem.html

Сайт Запорізької обласної державної телерадіокомпанії, Телекур'єр від 15.12.15 (19:00): http://zodtrk.zp.ua/

Канал ТК на Youtube: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=USWP5bSYqJk

Сторінка СЖУ на Facebook: https://www.facebook.com/womens.union.ukraine

Телеканал МТМ: http://mtm.zp.ua/2015/12/15/v-zaporozhe-obsudili-mirotvorcheskuyu-rol-zhenshhin-v-ukraine/

Сторінка телеканалу МТМ у соцмережі ВКонтакте: https://vk.com/mtmzpua

Интернет-издание «Таймс Запорожье»: http://www.times.zp.ua/news/fresh/v_zaporozhe_obsudili_mirotvorcheskuyu_rol_zhenshchin_v_ukraine/82626/