20.08.2015 14:52:00

Всеукраїнська програма "Миротворення в Україні: роль жінок"

Проект «Миротворення в Україні: роль жінок» представляє собою серію семінарів, які відбуваються за підтримкою уряду Великої Британії. Організатором є Всеукраїнська громадська організація Спілка жінок України. Семінари проходитимуть з серпня 2015-го по березень 2016-го у 16 областях України.

Цілі семінарів: Підвищення та зміцнення ролі жінок у царині миротворення в Україні; використання потенціалу жінок як об’єднавчого чинника для українського суспільства; відкриття нових можливостей для миротворчого діалогу та примирення в українському суспільстві.

Одним із найбільш руйнівних наслідків нинішнього конфлікту є те, що він роз’єднав громади та сім’ї по усій Україні. Взаєморозуміння — це єдина можливість подолати ворожнечу та недовіру між різними елементами українського суспільства. Жінки здатні допомогти досягнути цієї мети. У процесах примирення вони відіграють важливу, але почасти не оцінену належним чином роль.

Мета цієї серії семінарів - започаткувати діалог між жінками з різних регіонів країни та створити майданчик, де вони зможуть висловити свої побоювання, обмінятися баченням перспектив та предметно обговорити наболілі проблеми.

Напрямки роботи семінарів:

  • Роль жінок у розв’язанні конфлікту в Україні та примиренні людей з різних регіонів, особливо тих, хто має протилежні погляди, бачення та досвід щодо нинішньої політичної ситуації в Україні;
  • Співпраця між представниками влади та громадськими організаціями як спосіб сприяння миротворчим процесам в Україні;
  • Діалог як основний спосіб примирення та відновлення довіри між різними групами суспільства;
  • Дослідження можливостей та перепон в процесі консолідації українського суспільства, зокрема дискусія про спільні цінності, цілі, символи та звичаї.