Регіони

Спілка жінок м. Дніпропетровська та Дніпропетровської області

Спілка жінок м. Дніпропетровська та Дніпропетровської області являється правонаступницею Дніпропетровської обласної жіночої Ради. Як юридична особа, зареєстрована виконкомом Дніпропетровської міської Ради 17.07.1995 року.

Головою Спілки є Тальян Валентина Василівна.
За багаторічну, плідну працю нагороджена орденом Княгині Ольги.

Основним завданням нашої громадської організації є - захист законних інтересів і прав жінок, дітей та сім’ї.

Найголовніші наші досягнення:

На державному рівні:

 • разом з жіночими ГО України сприяли проведенню ряду Парламентських слухань з питань становища жінок в суспільстві;
 • прийняття Закону України про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

На обласному рівні:

 • створення перших дитячих будинків сімейного типу;
 • відкриття першого дитячого садочка для дітей-інвалідів;
 • організація літнього відпочинку дітей хворих цукровим діабетом;
 • проведення щорічних фестивалів для дітей-сиріт;
 • розвиток творчих здібностей дітей в літературній студії «Лілея»;
 • робота жіночого клубу «Надія», у т.ч. колективне відвідування музеїв, театрів, виставок, лекцій;
 • поповнення книгами сільських бібліотек.

В даний час жіноцтво області активно займається волонтерською діяльністю:

 • збір коштів, продуктів, речей для бійців АТО та переселенців;
 • в серпні 2014 р. був проведений МАРШ МИРУ.

Спілка жінок активно співпрацює з Управліннями ОДА у справах сім’ї і молоді, освіти, охорони здоров’я, культури, із службою неповнолітніх, а також з різноманітними ГО жінок.

Адреса м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя 20-б

+380 (56) 790-10-13,

+380 (67) 636-21-89

Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України

Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України утворилась, як структурний підрозділ СЖУ у 1992 році на основі об’єднання жіночих рад області. Налічує 25 районних і міських організацій, до складу яких входять жінки бюджетних установ, підприємці, активні пенсіонери. Членство в організації не фіксоване.

Мета діяльності – координація зусиль жінок по підвищенню їх статусу у всіх сферах життєдіяльності українського суспільства на принципах гендерної рівності та побудова відкритого громадянського суспільства в державі.

Дмитренко Тетяна Тимофіївна – голова правління Кіровоградської обласної організації СЖУ, кандидат історичних наук, завідуюча кафедрою Державного управління Кіровоградського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців.

Делегація Спілки була учасником установчих зборів Національної ради жінок України. У листопаді 2000 року була серед ініціаторів розгляду сесією Кіровоградської обласної ради питання «Про становище молоді і жінок у Кіровоградській області», з 2000 по 2004рр брала участь у Шведських проектах ООН «Ольга», «Олег і Ольга», зокрема, отримала право разом з обласною радою та обласною адміністрацією на реалізацію проекту «Подвоїмо кількість жінок в політиці». Результатом серії тренінгів та участі у виборах 2002 року 505 членів Спілки стали депутатами місцевих рад: обласної ради - 5; районних рад – 84; міських рад – 28; селищних рад - 26; сільських рад – 333; 29 жінок були обрані сільськими головами. В рамках програми ЄС TASIS «Підтримка активної зайнятості в Україні» в лютому 2003 року організація заснувала кредитну спілку «Провесінь».

У 2011році Обласна організація стала одним із співорганізаторів Вищої народної школи, яка за весь час налічувала від 60-ти до більше ніж 200 осіб. Мета діяльності ВНШ – залучення людей, які перебувають на пенсії, до активної життєвої позиції, допомога їм орієнтуватись і виживати у труднощах сучасної дійсності та підтримувати свій організм у належному фізичному стані. Досвідом ВНШ зацікавилось управління культури Кіровоградської облдержадміністрації і було прийняте рішення про створення ВНШ на базі районних та міських бібліотек області. З цією метою у 2013 році актив нашої ВНШ, в якості агітаційної бригади, разом з відповідальними працівниками управління культури виїздили в райони області і сьогодні майже в кожному районному центрі при бібліотеках діють подібні школи, також активісти допомогли заснувати університети третього віку при районних у місті Кіровограді територіальних центрах соціального захисту населення. Основною формою занять є лекції, інформаційні бесіди, екскурсії.

На обласному радіо «Скіфія-центр» в прямому ефірі в рамках передачі «Радіо майдан» ведуча Марія Лебідь, член Президії обласної організації СЖУ, регулярно залучає наших активістів до обговорення актуальних проблем сьогодення. Так, голова президії Тетяна Дмитренко регулярно виступає на радіо та місцевому інтернет - телебаченні з обговоренням суспільно-політичних проблем; член президії Фаїна Позднякова пропагує діяльність ВНШ на обласному радіо та на обласному телебаченні у ток - шоу «Ми»; заступник голови президії Валентина Бєлан бере участь в програмах виховного, морального, соціального змісту. Наші жінки – активні учасниці й організатори виставок декоративно-прикладного мистецтва під час урочистостей, які проводяться до «Дня міста», «Дня села» чи інших професійних і народних свят у своїх населених пунктах.

Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України протягом 2012-2015 року свою діяльність спрямовує на моральну, фізичну та інтелектуальну підтримку людей поважного віку, в основному жінок; на допомогу воїнам АТО; на збереження кредитної спілки СЖУ «Провесінь».

Миколаївська обласна організація Спілки жінок України

Миколаївська обласна організація Спілки жінок України впливова громадська організація, яка сьогодні об’єднує біля 1000 жінок.

Бугаєнко Таміла Іванівна - Голова обласної організації Спілки жінок України, депутат обласної Ради, голова обласного комітету профспілки працівників державних установ. Доцент, має наукові праці і веде велику просвітницьку діяльність. Таміла Іванівна є патріотом міста Миколаєва.

За заслуги у створенні, розвитку та ефективному функціонуванні соціальної сфери міста їй присвоєно звання «Почесний працівник соціальної сфери». За багаторічну та плідну діяльність нагороджена: орденом Княгині Ольги Ш ступеня, Грамотою та Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесною Грамотою державної служби України.

Діяльність організації та її Президії спрямована на активізацію жіночого руху в області, на проблеми жіночої зайнятості, поліпшення умов праці, захист прав неповнолітніх, роботу з жінками похилого віку та вшанування кращих активісток жіночого руху в області. Спілка жінок проводить активну роботу по відродженню духовності, національного патріотизму, національної культури.

Робота проводиться, як в рамках організації, так і разом з органами місцевого самоврядування, профспілками, благодійними фондами, іншими жіночими організаціями, всіма, хто підтримує жіночий рух. Робота спілки систематично висвітлюється в обласних газетах та журналах, на телебаченні.

Особливу увагу жінки приділяють роботі з багатодітними сім’ями та дітьми-сиротами. Спілка взяла на себе опікунство над міським притулком (зараз Центр реабілітації дітей).

Обласна організація об’єднала навколо себе декілька творчих жіночих клубів та виступила ініціатором проведення заходів проти пропаганди насилля, жорстокості, порнографії на телеекранах міста.

Сьогодні жінки Миколаївщини стали волонтерами. Вони допомагають пораненим бійцям, які знаходяться в військовому шпиталі, сім’ям-переселенцям з Криму та Сходу, бійцям 79 аеромобільної бригади та займаються оздоровленням дітей з сімей, які переселилися в Миколаївську область. Таким сім’ям надається моральна та юридична допомога.

54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 44

+380 (512) 37-70-33,

+380 (512) 37-70-31,

+380 (512) 37-70-35,

+380 (67) 514-60-43

nikprofderg@ukr.net

Асоціація жіночих організацій Одеської області

Діяльність Громадської організації «Асоціація жіночих організацій Одеської області» і її колективних членів у 2012 – 2014 роках тривала під девізом - «Мы разные – в этом наше богатство, Мы вместе – в этом наша сила!».

Основна робота членів Асоціації спрямована на проведення конкретних організаційних, культурно-освітніх, пропагандистських та благодійних заходів, спрямованих на формування у жінок нового бачення шляхів зміни морального стану в суспільстві, формуванню толерантності та відповідального батьківства, створенню дітям нормальних умов життя.

Здійснення конкретних заходів та проведення благодійних акцій відбувалося шляхом проведення семінарів, презентацій, конференцій, круглих столів, виїздів безпосередньо на місця, тощо, спрямованих на надання допомоги багатодітним сім’ям, інвалідам, дітям-сиротам, дітям із малозабезпечених родин та іншим категоріям населення.

Асоціація є членом Громадської ради при обласній державній адміністрації, що дає змогу виносити на обговорення та вирішувати проблеми, якими опікується жіноцтво області.

13 грудня 2012 року відбулася звітно-виборна конференція Асоціації жіночих організацій Одеської області. Одноголосно активістки знову доручили керувати Асоціацією Світлані Олександрі Дигуляр.

Для здійснення координації та організації роботи Асоціації між конференціями обрано новий склад Ради Асоціації та президії. Першим заступником голови ради Асоціації обрано Кормич Людмилу Іванівну, доктора історичних наук, професора Одеської національної юридичної Академії, голову Південно - Українського центру гендерних проблем. Також обрано Марчук Надію Борисівну - голову районної жіночої організації «Жінки Овідіопольщини», депутата Одеської обласної ради, заступником голови Асоціації по зв’язкам з жінками – депутатами та сільськими районам.

Продовжувалася співпраця з громадськими організаціями, що займаються різними видами діяльності. Це організація Червоного Хреста, Жінок – фермерів, фондом миру, «Віра. Надія. Любов», обласною радою ветеранів та іншими.

Жіночі організації нашої області традиційно вирішують конкретні завдання, основну увагу при цьому приділяючи соціальним, благочинним, виховним і просвітницьким справам.

Тривала співпраця громадських організацій iз органами влади задля реалізації соціальної політики захисту громадян, миру та злагоди в суспільстві, тощо.

Асоціація координує свою роботу з обласним управлінням сім’ї та молоді і управлінням у справах дітей облдержадміністрації.

З метою активного залучення молоді до громадської діяльності, сприяння захисту прав дітей та активізації роботи молоді у районах області, на початку 2012 року була створена молодіжна рада Асоціації жіночих організацій Одеської області.

Діяльність Асоціації жіночих організацій Одеської області протягом 2012 – 2014 років зосереджувалась на реалізацію заходів програми «За здоровий спосіб життя» та інших довгострокових програм.

У вересні 2012 року за сприянням Асоціації жіночих організацій Одеської області відбулася презентація проекту міської соціальної програми «За здоровий спосіб життя» у м.Білгород-Дністровський. Учасниками презентації було прийнято звернення до депутатського корпусу міськради, керівникам відділів освіти, охорони здоров’я та культури міськвиконкому, в якому запрошені до співпраці реалізації зазначеного проекту усі структури регіону.

За результатами проведеного конкурсу облдержадміністрацією щодо реалізації соціальних проектів у 2012 році Асоціація здійснювала реалізацію двох проектів: «Одеса дбає про тих, кого любить» в номінації – підвищення рівня обізнаності жінок міста Одеси та Одеської області про рак молочної залози та мобілізація місцевих громад на вирішення проблеми раннього виявлення та лікування хвороби та «Фестиваль національної страви – «Барви вертути».

У 2014 році важливу роботу на місцях проводили первинні організації.

Робота Асоціації була акцентована на продовження проведення виїзних заходів та акцій, у рамках яких активісти організації відвідали міста Білгород-Дністровський, Біляївка, Іллічівськ, Теплодар, Южне та Овідіопольський, Татарбунарський, Савранський, Саратський, Любашівський, Роздільнянський райони області.

Активістки Асоціації та ГО «Жінки Біляївщини» провели акції по профілактиці захворювання на рак молочної залози у м.Біляївка, а з громадською організацією «Жінки Овідіопольщини» - у смт. Овідіополь. Усі учасниці акції були з рожевими стрічками. Така ж акція проведена і в Одесі у обласному центрі «Здоров’я» та під час проведення Міждународної конференції «Діагностика раку молочної залози».

Обласний фестиваль національної страви – «Барви вертути» традиційно проводиться на День міста Біляївка з метою збереження стародавніх українських традицій, розвитку народної творчості. Учасниками фестивалю були господині м. Біляївка та області, приватні та колективні підприємства, підприємці. Учасники фестивалю отримали дипломи, відзнаки найкращих господинь та призи.

Асоціація здійснювала реалізацію проекту: «Залучення сільських жінок Одеської області до громадської активності через наставництво, популяризацію жіночого лідерства, надання фахової підтримки та юридичної допомоги».

Презентація проекту відбулася під час проведення «круглого столу» у рамках якого обговорювались питання доцільності реалізації в області громадських проектів і програм, підтриманих обласним бюджетом як соціальне замовлення та стосовно залучення сільських жінок Одеської області до громадської роботи, скерованої на згуртування місцевих жіночих активів і спрямування їх активності на вирішення місцевих соціальних проблем.

У 2013 році Асоціації жіночих організацій Одеської області виступила з ініціативою проведення щорічного фестивалю короваїв «Берегиня Одещини», як символу щедрості та гостинності українського народу. Мета фестивалю – формування патріотизму, збереження історичних та національно-культурних традицій українського народу, підтримка народної творчості та національного товаровиробника хлібобулочних виробів, виявлення поваги до хліба, як духовної цінності української держави.

За підтримки управління АПК облдержадміністрації 7 вересня 2013 року на Куликовому полі у м.Одеса відбувся перший фестиваль короваїв.

Під час проведення обласної агропромислової виставки-ярмарку «ОдесаАгро 2013» (3-5 жовтня 2013 року) громадські організації, яки входять до складу Асоціації представляли короваї господинь області.

Асоціація плідно співпрацює з органами влади у проведенні обласного конкурсу «Жінка року». Більшість жіночих організацій приймали участь у проведенні на місцях щорічного обласного конкурсу «Жінка року». Серед переможців і номінантів конкурсу є представники жіночих громадських організацій, а також наші висуванці з різних сфер діяльності. За ініціативи та сприяння президії Асоціації у 2012 році побачила світ перша книга «Зоряний олімп жінок Одещини». У книзі – розповідь про жінок з активною позицією, які досягли значних успіхів у професійній та громадській діяльності і своєю працею, своїм життям зробили значний внесок в соціально-економічний та культурний розвиток Одещини. До книги увійшли понад 128 лідерів жіночого руху і просто активних представниць прекрасної статі у нашому регіоні. На це видання залучались власні, спонсорські та бюджетні кошти за рішення місцевих рад.У містах Білгород-Дністровський, Біляївка, Южне, смт.Овідіополь та Любашівському Кодимському районах відбулася презентація книги.

Згідно зі Статутом на засіданнях президії Асоціації обговорювались поточні та перспективні питання діяльності жіночих організацій. Надавалась організаційна та методична допомога жіночим організаціям області, узагальнювався досвід їх роботи, відслідковувався процес висвітлення в засобах масової інформації, організовувались круглі столи та виступи на телебаченні.

У 2012-2013 роках продовжувалось видання інформаційного бюлетеня «Вісник громадської організації «Асоціація жіночих організацій області», на сторінках якого публікуються матеріали про практичну діяльність громадських організацій області. Надаються відповіді на деякі найбільш актуальні питання, які турбують жіноцтво Одещини.

У 2012 році Спілка жінок України спільно в Київською міською державною адміністрацією напередодні Міжнародного дня захисту дітей проводила в Одесі благодійну акцію «Столиця – регіонам» . Делегація СЖУ відвідала одеський обласний притулок «Світанок». Вихованці притулку отримали взуття та одяг, книги та канцтовари, солодощі. Голова Спілки жінок України – Орлик Марія Андріївна зазначила, що на Одещині на ниві благодійництва плідно працює Асоціація жіночих організацій Одеської області, яку очолює Світлана Дигуляр. Ця громадська організація згуртувала небайдужих людей заради вирішення наболілих соціальних проблем – відзначила Марія Орлик.

Вже стало традицією проводити виїздні засідання «круглого столу», у рамках яких обговорювались питання гендерної політики та підвищення статусу жінки у суспільстві, основи соціальної політики: актуальні питання трудового законодавства та практика його застосування. Декілька таких заходів були проведені на базі жіночого клубу Іллічівського морського торговельного порту. Громадська організація «Асоціація жінок Суворовського району» м.Одеса спільно з Асоціацією жіночих організацій Одеської області провели засідання круглого столу на тему: «Нова епоха – епоха жінок». Говорили про взаємовідношення в сім’ї, ролі жінки у розвитку держави, історії становлення жіночого руху на Одещині.

У січні 2014 року члени Асоціації взяли участь у засіданні круглого столу «Обговорення проекту рішення Одеської облради «Про обласну комплексну програму «Сімейна Одещина на 2014-2017 роки».

Асоціація спільно з національним університетом «Одеська юридична академія» провели круглий стіл за темою: Гендерна політика в суспільно-політичному житті України: сучасні механізми реалізації. У 2014 році Дигуляр С.О. взяла участь та виступила на засіданні жіночого клубу громадської ради при Одеській облдержадміністрації «Психологія творчості». Члени Асоціації у листопаді 2013 року прийняли участь у засіданні круглого столу на тему: «Розвиток та проблеми малого та середнього бізнесу в Одеській області. Шляхи вирішення проблем», який проведено за ініціативою Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації та Комітету з питань економіки, соціальної політики та фінансів ГР при ООДА.

У рамках цього заходу обговорювались питання щодо покращення стану надання адміністративних послуг, розширення фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з обласного бюджету, а також реалізація проектів, інвестиційних пропозицій, спрямованих на розвиток малого підприємництва.

Актуальній для спільноти темі «Тверезість – як норма життя», у рамках громадської ініціативи «Жінки Одещини – за тверезу громаду», присвячено прес-конференцію, участь у якій взяли члени Громадської ради при облдержадміністрації, голови правлінь громадських організацій, активісти Асоціації жіночих організацій Одеської. Зазначена роль громадськості та жінок у зміні ситуації на краще. Серед запланованого, це – проведення у школах «уроків тверезості», активізація діяльності у цьому напрямку жіночих рад на місцях, масові заходи, видання агіток відповідного змісту. За сприянням Асоціації жіночих організацій Одеської області у м. Южному на базі жіночої громадської організації «Любава», пройшов семінар «Жіноче лідерство – шлях до змін». Тривало обговорення теми «Жінка в політиці та управлінні. У ході семінару Асоціація жіночих організацій Одеської області прийняла до свого складу громадську організацію «Жіночий клуб «Веста», яка була створена на базі Одеського припортового заводу. Учасниці семінару відвідали міську лікарню, яку називають «Лікарнею ХХІ століття» та побували на екскурсії містом.

Одним з пріоритетних напрямів роботи Асоціації залишається допомога дітям – сиротам, малозабезпеченим та багатодітним родинам. Для цього проводились благодійні акції, у ході яких видавався одяг, взуття та інші подарунки.

Щорічно у рамках благодійної акції «Збираємо дитину до школи» активістки громадських організацій, що входять до складу Асоціації передають дітям з малозабезпечених та багатодітних родин подарунки – канцтовари та шкільне приладдя.

До Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних члени Асоціації та жіночі організації області щорічно вітають дітей у районах області та роздають Новорічні подарунки для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт і людей похилого віку, що проживають у Будинку милосердя.

За вагомий внесок в розвиток жіночого руху, активну громадську позицію у 2014 році привітали голову організації Марчук Н.Б. з високим званням «Лідер жіночого руху Одещини».

Уже стало традицією відзначати День матері для Роздільнянської районної організації інвалідів.

За ініціативи Асоціації жіночих організацій Одеської області у м. Біляївка відбувся районний фестиваль «Родинне намисто», у якому прийняли участь творчі родини Біляївщини. Фестиваль був приурочений до Дня матері. Учасники фестивалю привітали жінок Біляївщини, яким у 2013 році, згідно до Указу Президента України присвоєно почесне - звання мати-героїня. За сприяння голови Асоціації жіночих організацій Одеської області Світлани Дигуляр для тих, хто за покликанням серця обрав собі найважливішу професію у світі – бути мамою, було організовано справжнє свято. Щиру подяку жінкам за їхню материнську ласку, за родинне тепло, яке зігріває душі та серця висловили на святі. Багатодітним матерям талановитих родин вручені подяки, квіти та подарунки. В районі багато уваги приділяють розвитку сімейних форм виховання. Активістки Асоціації опрацьовують матеріали для виготовлення брошури про Громадську організацію «Асоціація жіночих організацій Одеської області» (про діяльність організації).

В рамках проведення зустрічей, які організовують та приймають участь члени Асоціації відбувається обмін досвідом роботи щодо вирішення проблем та покращення умов проживання дітей в малозабезпечених сім’ях.

3-го грудня 2014 р. представники Асоціації прийняли участь в обласному форумі громадських організацій.

18-го грудня 2014 р. був проведений благодійний концерт супер-фіналіста шоу «Україна має талант» Артема Семенова в Одеській філармонії на який були вручені квитки 65 членам Асоціаціїї безкоштовно на суму біля 10 тис. грн.. Також за підтримки артиста були проведені благодійні концерти в Біляївському районі, де були запрошені переселенці з Донецької та Луганської області.

30 вересня 2014 року за ініціативи Асоціації, підтримки Одеської облдержадміністрації та Одеської облради та участю Громадського руху «Віра. Надія. Любов» і Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі проведена обласна конференція «Духовне та фізичне здоров’я жінки – запорука здоров’я нації».

За підсумками роботи учасниками конференції прийнято: меморандум «Жінки Одещини за мир!» та пропозиції в Національну стратегію побудови нової системи охорони здоров’я України на 2015-2025 рр.

За вагомий особистий внесок в розвиток жіночого руху, становленні громадського суспільства, підвищення авторитету Одещини та високу професійну майстерність та активну громадську позицію 20 активісток Асоціації отримали високе званням - «ЛІДЕР ЖІНОЧОГО РУХУ ОДЕЩИНИ».

У вересні 2014 року голова Асоціації прийняла участь у засіданні ради старійшин державних службовців Біляївського району та привітала усіх присутніх.

25 лютого 2014 року проведено засідання Ради громадської організації «Асоціація жіночих організацій Одеської області» на якому обговорювалося питання про необхідність скликання вищого керівного органу Асоціації - проведення конференції та внесення змін до Статуту Асоціації відповідно до нового Закону України «Про громадські об’єднання».

Конференція жінок представників від членів Асоціації відбулася 04 березня 2014 року. Основне питання, що обговорювалося на конференції - внесення змін до організаційної структури керівного органу Асоціації та прийняття статуту в новій редакції відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012р. № 4572-УІ.

Протягом 2014 року тривало опрацьовування пакету документів із зазначеного питання та надання до Головного управління юстиції в Одеській області.

Асоціація сприяє розвитку активності, діловитості, підприємливості жінок у громадсько-політичній, економічній діяльності, підвищенню їх ролі в управлінні справами суспільства і держави та успішному виконанню жінками материнських і сімейних обов’язків, проявляє турботу про укріплення сім’ї, створенню в ній обстановки високої моральності і взаємної поваги, виховання дітей на гуманістичних і патріотичних принципах.

Спілка жінок Полтавщини

Кузьменко Ніна Володимирівна - голова правління ГО «Спілка жінок Полтавщини»,член Ради СЖУ.

Генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області, радник голови Українського фонду, секретар Громадської ради при Полтавській обласній раді , заступник голови «Спілки захисту прав суб’єктів підприємництва» Полтавський обласний осередок всеукраїнської ГО. Учасник всеукраїнської мережі фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку Регіонет.

З метою сприяння координації зусиль жінок по активізації їх дій заради досягнення реальної рівноправності чоловіка і жінки в усіх галузях життя, гідного становища жінок у суспільстві, задоволення та захисту законних спільних інтересів членів спілки у січні 1994 року, було створено Громадську організацію «Спілка жінок Полтавщини», на основі єдності спільних інтересів жінок - членів Спілки.

З 1994 року СЖП очолювала Голова правління Пугачова Людмила Петрівна.

З 2015 року СПЖ очолює Голова правління Кузьменко Ніна Володимирівна.

Діяльність ГО «Спілки жінок Полтавщини» спрямована в налагодженні конструктивної співпраці місцевої влади з організаціями громадянського суспільства, що може стати рушієм розвитку жіночого підприємництва та лідерських можливостей, а відтак – економічного зростання та підвищення якості житті громад, що загалом сприятиме покращенню іміджу України як цивілізованої демократичної держави.

м. Полтава, вул. Зигіна 1

+380 (532) 60-30-77

RFPP.poltava@gmail.com

Спілка жінок Рівненщини

Рожко Марія Аркадіївна – голова Спілки жінок Рівненщини, заступник голови Федерації профспілок області; член Ради СЖУ, член Президії СЖУ. Марія Аркадіївна – заслужений працівник профспілок України, нагороджена орденом Княгині Ольги третього ступеня.

Спілка жінок Рівненщини була створена установчими зборами жінок 17.02 1993 року, юридично зареєстрована 28.02 1994 року. Це є перша в області громадська жіноча організація, створена після проголошення незалежності України. Мета і завдання нашого об’єднання є активізація дій, заради досягнення рівності жінок і чоловіків в усіх галузях життя і досягнення гідного становища жінок у суспільстві.

За 15 років своєї діяльності на теренах Рівненщини організація збільшила кількість своїх активних членів, прихильників і симпатиків у сто разів проти первісного числа засновників спілки; поєднало досвід ветеранів з енергією молодості, створивши ворганізації потужне молодіжне крил; розрослося структурно, завдяки створенню всередині організації чотирьох міських і шістнадцяти районних організацій з мережами жіночих ліг за професійними ознаками. Нашою опорою в роботі і гордістю є жінки-журналісти, науковці, фронтовички, профспілкові діячі, жінки творчих професій, бізнесу, дівчата-лідери, лауреати конкурсу «жінка-року», а також члени Клубу ділових жінок та Кредитної Спілки «Довіра».

Шолудько Наталія Гаврилівна - Голова Спілки жінок м. Рівного –, Заслужений працівник культури України, доцент кафедри культурології РДГУ.

Чумак Елізавета Леонідівна – голова Клубу ділових жінок м. Рівне, член громадського парламенту «Жінки України», член координаційної ради з питань сім’ї та гендерної політики при міському голові.

На Рівненщині широко відомі масові громадські просвітницькі і благодійні заходи Спілки жінок: обласний конкурс «Жінка року», щорічні вечори вогники, вшанування жінок- фронтовичок з нагоди Дня Перемоги, благодійна опіка студентів – сиріт та дітей, що потрапили до дитячого притулку, просвітницькі програми із запобігання вроджених вад розвитку, бізнес-тренінги, семінари з фінансового менеджменту та правових основ підприємництва серед жінок, які започаткували чи планують власну справу, паломницькі та екскурсійні поїздки до визначних місць України та зарубіжжя.

Одна із кращих ідей-проведення раз в пів року світських тематичних вечорів. Започатковано проведення щорічного благодійного міського балу «Барви осені».

33028 м. Рівне, проспект Миру 7-а

сл. тел. +380 (36) 222-34-26,

+380 (50) 579-91-02

irmagor@mail.ru

www.spilkazinok.at.ua

Сумська обласна Спілка жінок України

Сумська обласна Спілка жінок була зареєстрована в 1992 році. Основною метою діяльності є координація зусиль жіночих організацій, що входять до Спілки, з активізації їх дій заради досягнення реальної рівності чоловіків і жінок в усіх галузях життя, гідного становища жінок в суспільстві.
На даний час Спілка налічує 8 громадських організацій, створених для захисту інтересів жіноцтва в Сумській області.
Головою організації з 24 лютого 1994 року є Радченко Ольга Миколаївна.

Заступник голови - Геренко Світлана Василівна.
Відповідальний секретар – Ласкава - Фролова Любов Іванівна.

Сумська обласна Спілка жінок України постійно співпрацює зі Спілкою жінок України та іншими громадськими та благодійними організаціями. Робота з одинокими жінками, жінками-інвалідами, дітьми-сиротами, благочинні акції «Допоможи ближньому ветерану» та «Жінки хуторів – ветерани війни», благодійні ярмарки, клуби за інтересами – це неповний перелік наших добрих справ.

Обласна Спілка жінок пише свою історію подіями на честь жінок. Це своєрідні свята, які мають різні назви, тематику. Сприяють тому, що ми відкриваємо імена незвичайних жінок минулих та нинішніх років. Встановлюємо номінації. Про підготовчу роботу та самі заходи розповідає обласна газета «Сумщина». Встановлено єдиний в усій державі оригінальний «Диплом справжнього чоловіка», який вручається один раз на рік і тільки одному чоловікові. Вручається тій людині, яка зробила найбільше конкретних і потрібних справ для спілки, сімей, дітей, для розвитку жіночого руху краю.

40030, м. Суми, площа Незалежності, 2

+380 (542) 21-44-75,

+380 (542) 21-44-79

Спілка жінок Черкащини

Губенко Інна Яківна - Голова обласної Спілки жінок Черкащини, директор Черкаського медичного коледжу, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України. Має ордени «За заслуги» ІІІ, ІІ і І ступеня.

Спілка жінок Черкащини в своїй роботі розглядає багато важливих тем, які потребують уваги на Черкащині: гендерна політика, насилля в сім’ї, захисту прав жінки та дитини, проблеми паліативної та хоспісної допомоги, питання здоров’я, проблеми ВІЛСНІД, куріння. Тому Спілка займається вихованням готовності молоді на Черкащині до активної участі в розвитку своєї Батьківщини і всього людства на ґрунті розкриття потенційних можливостей та індивідуальних рис особистості, розвиток інтелектуальних здібностей молодого покоління.

Таким чином, Спілка жінок Черкащини тісно співпрацює з Черкаською обласною державною адміністрацією, Черкаською обласною Радою, Міністерством охорони здоров’я України, Департаментом охорони здоров’я Черкаської ОДА та громадськими організаціями області. Ця співпраця є плановою, різноманітною і спрямована на збереження миру, злагоди у суспільстві, незалежності української держави та Черкаської області.

Так, у цьому році члени спілки жінок прийняли участь в організації різноманітних заходів:

 • до Дня партизанської слави;
 • до 70-ї річниці визволення України від нацистських загарбників;
 • в мітингу «Коло єднання» (на підтримку територіальної цілісності України та проти російської агресії);
 • благодійних аукціонах;
 • акції до Дня паліативної та хоспісної допомоги - «Кожна мить життя - безцінна»;
 • співпраця з волонтерською організацією «Центр допомоги армії»;
 • розробка та розповсюдження буклетів і пам’яток до Всесвітнього дня боротьби з захворюванням на туберкульоз, цукровий діабет, пневмонію, інсульт, інфаркт та ін.;
 • зустріч з учасниками бойових дій АТО;
 • акція «Новорічні подарунки від Миколая дітям дитячого будинку «Малятко», дитячій обласній лікарні та ін.

Спілка жінок Черкащини в своїй соціальній роботі опікується 57 сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування і 67 дітьми-інвалідами, які є студентами навчальних закладів м. Черкас.

Чернігівська обласна організація Спілки жінок України

Дорожкіна Ірина Василівна — голова Чернігівської обласної організації Спілки жінок України, директор підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області президент Чернігівської міської Ліги (клубу) ділових і професійних жінок

телефон/факс: +380 (4622) 3–34–52

e–mail: wu@nmc.cn.ua

Канюка Людмила Іванівна — голова громадської організації «Спілка жінок м. Чернігова», член президії Чернігівської обласної організації Спілки жінок України

телефон: +380 (462) 64–18–58

e-mail: murkotyn@mail.ru

Тарасенко Катерина Олександрівна — менеджер із зв'язків із громадськістю Чернігівської обласної організації Спілки жінок України

телефон/факс: +380 (462) 67–03–12

12 листопада 2015 року відзначила своє 20-річчя, найчисельніша та найвпливовіша жіноча організація на Чернігівщині – обласна організація Спілки жінок України.
Чернігівська обласна організація Спілки жінок України займає активну громадянську, державницьку позицію, що дає змогу в співпраці з органами державної влади і місцевого самоврядування сприяти підвищенню ролі жінки в суспільстві, впроваджувати рівні права та можливості жінок і чоловіків. Організація проводить інформаційно-просвітницьку роботу задля ліквідації всіх форм дискримінації за ознаками статі, подолання стереотипів, утвердження духовних цінностей, формування відповідального материнства і батьківства.
Систематично проводяться різноманітні семінари, тренінги, круглі столи, науково-практичні конференції, видаються буклети, брошури, книги з гендерної проблематики, розвитку жіночого підприємництва, має 2 сайти в Інтернеті, де постійно оновлюється законодавча база, є бібліотека корисних матеріалів та новини про заходи Спілки та Ліги (клубу) ділових і професійних жінок. Зокрема, організація стала ініціатором створення «Гендерного портрету Чернігівської області», який є інформаційним джерелом для забезпечення моніторингу з питань становища жінок і чоловіків.

При обласній організації Спілки жінок України продовжує діяльність Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових і професійних жінок, яка об’єднує понад 80 жінок-керівників підприємств, установ, організацій, підприємниць, майстринь. Ліга є однією із активних бізнес-асоціацій, яка проводить активну роботу з підтримки та розвитку жіночого бізнесу (за ініціативою Ліги цьогоріч у Чернігові відбувся І Форум ділових і творчих жінок). Разом з Чернігівською ОДА Ліга щорічно організує обласний Ярмарок «Що може жінка», навчання жінок-підприємниць, презентації бізнесу, тощо.

За 20 років члени обласної організації СЖУ неодноразово ставали депутатами рад всіх рівнів - від районних до обласної, і сьогодні впливають на процес прийняття рішень в області та на місцях. Щорічно організація бере участь у заходах в рамках Міжнародної кампанії «16 днів протидії гендерному насильству» для запобігання як торгівлі людьми, так і профілактики насильства в сім’ї. Вже 4 роки напередодні Міжнародного жіночого свята 8 Березня Спілка разом з Департаментом сім’ї, молоді та спорту ОДА проводить акцію «Жінки, знайте свої права».

Для підтримки соціального статусу жінок в області та на місцях в Чернігові у 1998 році був започаткований обласний конкурс «Жінка року», лауреатами якого за 15 років стали близько 2000 жінок. Яскравим прикладом визнання Чернігівської обласної організації СЖУ є її співпраця з міжнародними громадськими і правозахисними організаціями, участь в міжнародних проектах. За час існування організації було реалізовано 23 проекти. Під час їх виконання проведено ряд навчальних тренінгів і конференцій, освітніх семінарів і круглих столів, підготовлено низку публікацій, посібників, довідкових і статистичних матеріалів.

Міжнародні зв’язки активно розвиваються за допомогою Інтернету: обмін досвідом, висвітлення подій організації відбувається на сайті BPW (Business and Professional women) Європи. У вересні 2012 року 16 представниць організації «Soroptimist International», які представляли клуби Данії, Італії та Швейцарії з метою обміну досвідом та подальшої співпраці вже втретє перебували з офіційним візитом у м. Чернігові. У серпні 2013 р. гості з BPW Європи провели навчання для членів нашої організації, показали на практиці, як бути активно присутніми у соціальних мережах для налагодження нових контактів. Організація постійно співпрацює з Корпусом Миру.

Наша діяльність:

 • Головні завдання організації;
 • Впровадження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;
 • Запобігання торгівлі людьми та насильству в сім’ї;
 • Участь жінок в економічних та соціальних перетвореннях області;
 • Співпраця із урядовими структурами та громадськими організаціями;
 • Благодійні акції;
 • Організаційна робота.

Мета організації - координація зусиль жіночих організацій по активізації їх дій заради досягнення реальної рівноправності в усіх сферах життя, гідного становища жінок у суспільстві.

Головними завданнями організації є:

 • відстоювання справедливих дійових законів, програм та інших заходів, що забезпечують соціальну захищеність жінки, сприяння створенню реальних можливостей для реалізації права вибору нею своєї життєвої мети і призначення;
 • сприяння залученню жінок до управління справами суспільства і держави;
 • сприяння створенню ефективної системи професійної підготовки та перепідготовки жінок, підтримка ініціатив і заходів по зміцненню сім'ї, вдосконаленню виховання дітей, запровадженню здорового способу життя матері і дитини;
 • сприяння відродженню духовності та національної культури жінок області;
 • поширення і стимулювання серед жіноцтва нового громадянського і економічного мислення та усвідомлення ними свого високого призначення в моральному оздоровленні життя суспільства, подолання в громадській свідомості стереотипів, що гальмують усунення відвертої чи прихованої дискримінації або принижують людську гідність жінки.